سوچی گردی

سوچی در گذشته خانه قبایل کوه نشین قفقاز بود که امپراتوری روسیه در اوایل قرن 19 و بعد از جنگ با امپراتوری عثمانی، بر آن مسلط شد. اما سوچی امروزی ، که یک شهر تفریحی مدرن است، اوایل قرن 20 به دنیا آمد. زمانی که اولین حمام آب معدنی را در این شهر ساختند و بعدتر استراحتگاه ریویرای قفقاز را افتتاح کردند.
سوچی بزرگ، با حدود 150 کیلومتر طول، پس از لس آنجلس، دومین مجموعه اقماری دنیاست. خود سوچی در زمینی به طول 7 کیلومتر ، که از رود سوچی تا ماتیستا کشیده شده ، قرار گرفته.
سوچی شامل 4 ناحیه بزرگ است، ناحیه سوچی مرکزی که هسته اصلی شهر و پیشرفته‌ترین و پرجمعیت‌ترین بخش آن است.
ناحیه لازاروسکو که بزرگترین ناحیه شهر است و طولانی‌ترین خط ساحلی را دارد.
ناحیه خستا که در جنوب شرقی شهر است و دیدنی‌هایی مثل کوه آخون را در خود جای داده.
و ناحیه ادلر که مرکز شبکه حمل و نقل شهر است و فرودگاه بین المللی سوچی ، پایانه قطار ادلر و تنها مرز زمینی باز با آبخازیا در آن قرار گرفته اند.

آب و هوای سوچی

_
سوچی بخشی از منطقه کوچکی در روسیه است که در حوزه آب و هوای نیمه گرمسیری قرار میگیرد. برخلاف آب و هوای مدیترانه‌ای ، رطوبت هوای سوچی بسیار زیاد است، بنابراین باید خودتان را برای آب و هوایی مرطوب آماده کنید. مقدار بارندگی در سوچی کم نیست، اما حدود 300 روز در سال آسمانی آفتابی دارد که در روسیه کم نظیر است.
سوچی در زمستان بیشترین بارش را دارد و گاهی هم در این شهر برف می‌بارد، اما معمولا در بخش ساحلی شهر، زمین از برف سفید نمی‌شود. البته آب و هوای کوهستانی سوچی نیز خیلی سردتر است و زمستان‌ها مکان خوبی است برای اسکی.
بهار سوچی کوتاه است و معمولا با شکوفه دادن درختان در ماه مارس شروع می‌شود. با این که در این فصل بارندگی کم است، اما آب دریا هنوز سرد است و برای شنا نامناسب. در عوض تابستان‌های سوچی برای شنا کردن عالیست و معمولا از اواسط ماه مه تا آخر اکتبر طول می‌کشد. ژوئیه و اوت شلوغترین ماه‌های شهر هستند و توریست‌ها از داخل و خارج روسیه به شهر سرازیر می‌شوند.

تاریخچه

_
منطقه سوچی امروزی چندهزارسالی خانه قبایل کوه نشین قفقاز بوده و از تمدن‌های یونان باستان، روم، بیزانس، آبخازیا و عثمانی تاثیر گرفته است هنوز هم یادگاری‌هایی از این تمدنها را می‌توانید در سوچی ببینید چیزهایی مثل لوح‌های سنگی عصر برنز یا معابد قرون وسطایی سبک بیزانسی.
امپراتوری روسیه در اوایل قرن نوزدهم و بعد از جنگ با امپراتوری عثمانی بر منطقه سوچی مسلط شد چند سال بعد مقامات روس دژ الکساندریا را در محل سوچی مرکزی امروزی ساختند و دو دژ را هم در منطقه لازاروسکوی امروزی، منطقه اطراف دژ الکساندریا تا اواخر قرن ۱۹ نام‌های مختلفی داشت تا اینکه در سال ۱۸۹۶ اسم این منطقه را سوچی گذاشتند که اسم یکی از  رودهای محلی بود.
در قرن بیستم سوچی کم‌کم استراحتگاه و تفرجگاهی مشهور شد در سال ۱۹۰۲ اولین حمام آب معدنی را در این شهر ساختند و در سال ۱۹۰۹ هم استراحتگاه ریویرای‌های قفقاز را افتتاح کردند. شهر چند سالی آهسته آهسته بزرگ می‌شد تا اینکه در سال ۱۹۳۴ دولت استالین طرح بازسازی کلی سوچی را آغاز کرد. در ۷ سال جمعیت شهر از ۱۷ هزار نفر به ۷۲ هزار نفر رسید و جاده‌ها، سالن‌های تئاتر، هتل‌ها و استراحتگاه‌های تفریحی جدیدی با ظاهری تازه و امروزی در سوچی ساخته شد.

جاذبه هایتفریحی و گردشگری

_
سوچی هم برای بازدیدکنندگان خود جاذبه‌هایی دارد که خود را به عنوان یک شهر مهم و توریستی معرفی میکند، با توجه به سابقه تاریخی شهر و اماکن تاریخی که وجود دارد میتواند مقصدی مهم و خاص برای گردشگران و مسافر‌هایی باشد که به این شهر سفر میکنند.
جاذبه‌های مثل :
اقامتگاه تابستانی استالین، قلعه گدیک، موزه هنر سوچی، موزه تاریخ سوچی، مرکز مراقبت از میمون‌ها، آکواریوم ورلد دیسکاوری و …
اینها تازه بخشی از جاذبه‌های مهم و دیدنی سوچی به شمار می‌آیند که سالانه گدشگران زیادی از آنها بازدید میکنند.

غذاهای سوچی

_
هر شهری برای خود رستورانها و کافه‌هایی دارد که میتواند غذاهای محلی و حتی مدرن خود را به فرهنگ‌های دیگر و گردشگرانی که به این شهر سفر میکنند، معرفی کند و سوچی هم از این قاعده مستثنی نیست.
سوچی هم با داشتن رستورانها و کافه‌های بسیار میتواند هر سلیقه‌ای را راضی کند.
رستوران‌هایی مثل:
پاتسخا ، هوم کیچن، یاپنا ماما، لاپیزریا و …

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما: 02188537383