فرانکفورت گردی

فرانکفورت گردی

شهر دیگری که قصد داریم به شما معرفی کنیم فرانکفورت می‌باشد. این شهر در قسمت مرکزی آلمان قرار گرفته. فرانکفورت را شهر بلندی‌ها و برج‌ها نیز مینامند چرا که این شهر دارای سازه‌ها و آسمان خراش‌های بلند می‌باشد.
جمعیت این شهر طبق آخرین سرشماری صورت گرفته در سال 2022، 790 هزار نفر تخمین زده شده که تقریبا شهری خلوت به حساب می‌آید. نکته جالب توجه در مورد فرانکفورت این است که، گوته یکی از شاعران بزرگ و معروف آلمانی در اینجا زندگی میکرده است و اکنون خانه‌اش نیز برای بازدید عموم آزاد است.
یکی دیگر از جذابیت‌های فرانکفورت، خیابان‌های سنگفرش آن است که جلوه‌ای زیبا و تاریخی به شهر داده است.

آب و هوای فرانکفورت

_
فرانکفورت دارای آب و هوای معتدل قاره‌ای می‌باشد و زمستانهایش سرد و تابستانهایش معتدل است. جالب است که بدانید بهترین زمان سفر به این شهر با داشتن بیشینیه دمای هوا 14 درجه در طول روز و کمینه 5.8 درجه در شب‌ها، فصل تابستان می‌باشد با توجه به اینکه شهر پر است از توریست و گردشگر .
در طول مدت زمستان در برخی روزها برف می‌بارد که ممکن است سنگین هم باشد .

تاریخچه

_
اگر بخواهیم درباره تاریخ فرانکفورت سخن بگوئیم باید برگردیم به 800 سال بعد از میلاد مسیح و ببینیم نامگذاری این شهر چطور صورت گرفت.
در گذشته قبیله‌هایی در آلمان غربی زندگی میکردند که فرانک نام داشتند ، این قبایل زیر نظر یک حکمران زندگی میکردند که نام او چارلز بود، روزی چارلز به شکارگاه میرود و آهویی را میبیند که او را شکار کند ، آن آهو از مسیر کم عمق رودخانه در حال گذر بود که چارلز متوجه عمق کم رودخانه شده (آلمانی‌ها به عمق کم رودخانه “فورت” میگویند) و این چنین شد که نام این شهر فرانکفورت شد.
از گذشته فرانکفورت جز شهر‌های بی‌طرف آلمان بوده تا از گزند جنگها و تاخت و تازها در امان بماند اما متاسفانه در جنگ جهانی اول، این شهر توسط فرانسوی‌ها اشغال شد اما ناراحت‌کننده‌ترین اتفاق برای فرانکفورت، جنگ جهانی دوم بود که بسیار صدمه دید و شاید آثار تاریخی محدودی در شهر باقی مانده باشد که بتوان از آنها بازدید کرد. شهر کامل بازسازی شد و اکنون یکی از بهترین شهرهای آلمان نیز می‌باشد.

جاذبه‌های تفریحی و گردشگری فرانکفورت

_
با اینکه شهر در زمان جنگ جهانی تقریبا ویران شده بود و آثار تاریخی زیادی از بین رفته بود اما اکنون با بازسازی‌های صورت گرفته میتوان از جاذبه‌های دیدنی این شهر بازدید داشت و خاطره‌ای خوش را در ذهن رقم زد.
فرانکفورت بعد از برلین بیشترین موزه‌ها را در کشور آلمان از آن خود کرده به عنوان مثال میتوان به موزه هنرهای معاصر، موزه تاریخ، موزه یهود، موزه ارتباطات و … اشاره کرد .
جاذبه‌های دیگری هم هستند در فرانکفورت که میتوانید در طول مدت سفر خود از آنها بازدید داشته باشید. جاذبه‌هایی مثل : برج اصلی – موزه زوفر – گنبد فرانکفورتر – موزه یودن گاسه – خانه گوته و باغ وحش فرانکفورت.

غذاهای فرانکفورت

_
یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌هایی که فرانکفورت در جذب گردشگر دارد، غذای این شهر است. به عنوان مثال میتوان از سوسیس فرانکفورتر نام برد که هم بسیار معروف است و هم محبوب و افراد زیادی در تمام دنیا عاشق این سوسیس هستند، حال فرض کنید در جایی قدم گذاشتید که خاستگاه اولیه این نوع سوسیس است. اولین بار فرنکفورتر در سال 1870 به بازار ارائه شد.
اواخر می و اوایل ژوئیه هم جشنواره‌ای در همین زمینه خوراک و غذا در فرس گراس برگزار می‌شود که اگر خوش شانس باشید و در این زمان به فرانکفورت سفر کرده باشید میتوانید در این جشنواره شرکت کرده و غذاهای محلی این شهر را تیست کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما: 02188537383