نام تایلند
پایتخت بانکوک
بزرگترین شهربانکوک
جمعیت70 میلیون
واحد پولبات
کد کشور+66
مساحت 513.000 کیلومتر مربع
زبان رسمی تای
آب و هوامعتدل
دین93% بودایی
تایلند گردی

تایلند گردی

تایلند کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک است کشور تایلند دارای ۵۱3 هزار کیلومتر مربع مساحت میباشد که ۴ درصد آن را آب تشکیل داده است تا سال ۱۹۳۹ نام رسمی این کشور سیام بود از ۱۹۴۵ تا ۱۹۴۹ نیز سیام خوانده می شد تا آنکه با اعلام رسمی دولت نام آن به تایلند تغییر یافت .
در حدود ۹3 درصد مردم تایلند بودایی هستند مسلمانان با حدود چهار و نیم درصد جمعیت بعد از بوداییان مسلمانان دومین گروه مذهبی بزرگ در تایلند هستند که عمدتاً در چهار ایالت جنوبی کشور سکونت دارند .
زبان تایلندی یا تای یکی از قدیمی ترین زبان ها در شرق است و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می کنند هرچند گویش های قومی و منطقه بسیار نیز در نقاط مختلف این کشور وجود دارند تایلندی زبان رسمی این کشور است و الفبای مخصوص خود را دارد.
چون تایلند به دریا نزدیک است بیشتر مواقع دارای یک آب و هوای معتدل می‌باشد اما بهترین فصل تایلند از نظر کم بودن گرما و باران در تایلند بین ماه های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست دمای هوای تایلند در این فصل روزها ۲۸ درجه سانتیگراد و شب ها ۱۲ درجه سانتیگراد است و هوا کمترین رطوبت را دارد.
شهرهای تایلند

مهمترین شهرهای تایلند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما: 02188537383