نیس گردی

نیس، شهر ساحلی زیبای مدیترانه، شهر آفتاب دوستان، شهر تفریح و فرهنگ و هنر، نیس را در دنیا به منظره‌های زیبایش، به ساحل‌های شلوغش و آفتاب بی‌نظیرش می‌شناسند. نیس یکی از مقاصدی است که میتواند برای سفر ماه عسل بهترین انتخاب باشد. جمعیت نیس طبق آخرین آمار‌ها کمتر 1 میلیون نفر تخمین زده شده که نسبتا شهر خلوتی به حساب می‌آید. نیس شهر شنا و آفتاب است. ساحل‌های سنگی و ماسه‌ای نیس در نوع خود در دنیا از رویایی‌ترین ها هستند . یکی از تفریحات بی‌نظیری که شاید نیس را در بین گردشگران محبوب کرده است خوابیدن روی ماسه‌های ساحل و شنا کردن در مدیترانه می‌باشد.

آب و هوای نیس

_
آب و هوای نیس مدیترانه‌ای می‌باشد و تابستا‌هایش از می تا اکتبر (اردیبهشت تا مهر) طول می‌کشد اما در ماه‌های آوریل و نوامبر (فروردین و آبان) نیز ممکن است دمای هوا به بالای 20 درجه هم برسد. زمستان‌های نیس هم که یکی از بهترین فصل‌های سفر به نیس می‌باشد آب و هوایی معتدل دارد و مابین ماه‌های دسامبر تا فوریه (دی تا اسفند) می‌باشد.

تاریخچه

_

نیس یکی از قدیمی‌ترین مناطق مسکونی شناخته شده در اروپاست. این شهر مدتها بخشی از ایتالیا به شمار می‌رفته، اما در سال 1860 به فرانسه پیوست. این شهر به دلیل ساحلی بودن از گذشته تا حال اقامتگاه مسکونی بسیاری از ناخدایان کشتی‌های بازرگانی بوده .نشانه‌هایی در شهر نیس وجود دارد که نشان از قدمت این شهر به 350 قبل از میلاد نشان می‌دهد.

جاذبه‌های تفریحی و گردشگری نیس

_
نیس دارای جاذبه‌های متعددی است که سالانه گردشگران زیادی را به این شهر دوس داشتنی فرانسه میکشاند. طبق آخرین آمار سالانه حدود 4 میلیون گردشگر به این شهر سفر می‌کنند که دومین شهر فرانسه بابت تعداد گردشگران ورودی به شمار می‌رود.
جاذبه‌های شهر نیس عبارتند از : نیس قدیم – موزه ماتیس – نوتردام نیس – موزه باستان شناسی – کندرال روسی  و…

غذاهای نیس

_
نیس با وجود داشتن 4 میلیون گردشگر در سال باید میزبان خوبی برای مسافران از لحاظ خورد و خوراک باشد، همین طور هم است . نیس با داشتن کافه رستوران‌های بسیار و متنوع هم از لحاظ قیمتی هم از لحاظ نوع غذا فهرست خوبی برای گردشگران ورودی به این شهر فراهم می‌کند.
از جمله رستوران‌های نیس میتوان به : شانتکله – زوکا مژیکا – پاستا باستا – لامراندا و…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما: 02188537383