پاریس گردی

پاریس گردی

پاریس شهری است پر از جاذبه، پر از تاریخ، پر از داستان، پر از عشق و پر از فرهنگ. از کلیسای نتردام گرفته تا موزه لوور و شاخص‌ترین جاذبه‌ی دنیا برج ایفل ، تنها بخش کوچکی از بی‌شمار جاذبه‌های پاریس می‌باشد . پاریس پایتخت فرانسه و مهمترین شهر این کشور نیز به حساب می‌آید . جمعیت فرانسه طبق آمارگیری سال 2021 حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر تخمین زده شده. جالب است بدانید که پاریس در سال 2019 به عنوان دومین شهر جذاب در دنیا شناخته شده است. این شهر در قسمت شمالی کشور فرانسه قرار گرفته است.

آب و هوای پاریس

_
اصولا پاریس دارای آب و هوای معتدل و مرطوبی است. در تابستان هوا بسیار دلچسب است و متوسط دمای این شهر در این فصل بین 15 تا 25 درجه می‌باشد اما ممکن است که در برخی از روزهای تابستان دمای هوا به بالای 30 درجه هم برسد. در زمستان کمتر میتوانید خورشید را بالای سر خود ببینید به دلیل اینکه بیشتر روزهای زمستان هوا ابری است و دمای هوا حدود 7 درجه می‌باشد. برف کم می‌بارد اما این داستان همیشگی نیست و ممکن است در برخی اوقات برف شما را غافلگیر کند، پس حتما اگر در این فصل به پاریس سفر میکنید لباس‌های گرم خود را نیز با خود ببرید. اما بهترین زمان برای سفر به پاریس بهار و تابستان می‌باشد که هوا ملایم و بسیار مطبوع است .

تاریخچه

_
خیلی مختصر اگر بخواهیم درباره تاریخ پاریس صحبت کنیم باید بگوئیم که رومی‌ها 52 سال قبل از میلاد به این منطقه حمله کردند و حتی اسم شهر را نیز به لوتشیا تغییر دادند اما اماکن زیادی در این شهر ساختند از کاخ گرفته تا آمفی تئاتر اما طولی نکشید که ژرمن‌ها به این شهر حمله کرده و رومی‌ها را بیرون انداخته و نام شهر را دوباره به پاریس برگرداندند. سالیان بعد و در 987 میلادی هوگو کاپه که پادشاه این شهر شده بود، پاریس را پایتخت فرانسه نامید.
سده 13 میلادی اتفاقات ناگواری برای پاریس افتاد و جنگی 116 ساله بین انگلستان و فرانسه در گرفت و شهر تا حدی نابود شد البته که دوباره در 1437 جانی دوباره گرفت. انقلاب فرانسه رخ داده بود که ناگهان فردی به نام ناپلئون پیدا شد و اوضاع را کمی متشنج کرد و دوباره اوضاع فرانسه به هم ریخت.
سرانجام در جنگ جهانی دوم بود که فرانسه برای آخرین بار توسط نازی‌ها به تصرف درآمد اما خوشبختانه آنها به شهر و اماکن آن آسیب زیادی نرساندند.

جاذبه‌های تفریحی و گردشگری پاریس

_

درباره پاریس باید کتابها نوشته شود در شرح زیبایی‌ها و معماری منحصر به فرد شهر. پاریس امروزه حاصل تغییراتی است که در قرن 19 برای آن در نظر گرفتند و شخصی به نام بارون هاوسمن خیابان‌های باریک شهر را به خیابان‌های عریض تبدیل کرد و این نکته هم بسیار جالب است که امروزه ساختمان‌ها را بر اساس عرض خیابان‌ها می‌سازند و این اوج مدیرت شهری و آینده‌نگری است.
جاذبه‌های پاریس بی‌شمارند و اینجا به چند نمونه از آنها اشاره میکنیم :

 • برج ایفل
 • موزه لوور
 • کلیسای نتردام
 • طاق پیروزی
 • خیابان شانزلیزه
 • گورستان پرلاشز
 • خانه ویکتور هوگو و …

غذاهای پاریس

_
یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های پاریس وعده‌های غذایی و به طور مشخص، غذا و خوراکی‌های این شهر می‌باشد. زمانی که به این شهر زیبا سفر می‌کنید ابدا نباید نگران شکم خود باشید چون انقدر این شهر برای شما گزینه فراهم کرده که فقط شما نیاز دارید یکی از آنها را انتخاب کرده و از لحظات خود لذت ببرید و یک غذای عالی را امتحان کنید. البته کافه‌ها را نیز فراموش نکنید که بهترین قهوه را می‌توانید در این شهر پیدا کنید.
اگر بخواهیم به چند نمونه رستوران در این شهر اشاره کنیم میتوانیم به :
 • رستوران لوپتی ماشون
 • رستوران روبر و لوئیز
 • رستوران جو آلن
 • رستوران 404 که البته رستورانی مغربی است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با ما: 02188537383